Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна arrow У медијима
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
 

Невероватне лажи у извештају о Сребреници као дело Западне пропаганде Штампај Пошаљи
Понедељак, 17 јун 2019
Телевизија Happy, 10. јуни 2019,
Гост: Миливоје Иванишевић, председник Института за истраживање српских страдања у 20. веку
Водиељи: Миломир Марић и Катарина Корша




 
Почела конференција о Сребреници Штампај Пошаљи
Петак, 12 април 2019
12. апр 2019, 11:18 -> 11:37 | РТС, РТРС | Аутор:Гордана Цимеша

У Бањалуци је почела Међународна научна конференција "Сребреница, стварност и манипулације", која ће данас и сутра окупити стручњаке из Русије, САД, Немачке, Израела, Италије, региона и БиХ.

Конференција се одржава с циљем утврђивања истине о ратним догађајима у Сребреници и околини од 1992. до 1995. године. Планирано је штампање зборника радова који има 800 страница и 48 реферата које су писала 52 аутора.

Председавајући Председништва БиХ Милорад Додик рекао је да скупови попут међународне научне конференције о теми "Сребреница, стварност и манипулације" дају нову слику о истини о ратним догађајима у Сребреници и околини од 1992. до 1995. године.

Детаљније...
 
Књига "Досије Сарајево" промовисана у Добоју Штампај Пошаљи
Недеља, 24 март 2019
23/03/2019 |  РТРС

"Досије Сарајево" аутора Миливоја Иванишевића, књига је која садржи имена 7.428 Срба страдалих у минулом рату у Сарајеву. Промовисана је у Добоју у Центру за културу и образовање.

Осим имена жртава поткријепљених чињеницама и документима, књига садржи и списак имена њихових егзекутора, од којих нико није процесуиран. Иванишевић је у књизи разрађивао главне тачке оптужнице које терете Србе у случају Сарајева.

Детаљније...
 
Добој: Представљена књига Досије Сарајево Миливоја Иванишевића Штампај Пошаљи
Среда, 20 март 2019
Промоција књиге Досије Сарајево у Добоју
ДОБОЈ, 19. МАРТА /СРНА/ - У Добоју је вечерас промовисана књига "Досије Сарајево" Миливоја Иванишевића која садржи имена 7.428 Срба страдалих у минулом рату у Сарајеву, као и списак имена њихових егзекутора, од којих нико није процесуиран.

Иванишевић је рекао новинарима да је у књизи чињеницама и документима које су сачиниле међународне организације и институције разрађивао главне тачке оптужнице које терете Србе у случају Сарајева.

Он каже да те чињенице и документи оспоравају хашке оптужнице које се односе на гранатирање Сарајева, блокаду града и наводно етничко чишћења муслимана.

Детаљније...
 
Јуратњи програм TV Happy: КРВАВИ ПИР МУСЛИМАНА - Злочин у Кравици Штампај Пошаљи
Субота, 12 јануар 2019
Гости:
Драган Вујичић - Новинар листа "Вечерње новости"
Миша Урошевић - Ратни сниматељ
Миливоје Иванишевић - Председник Института за истраживање Српских страдања у 20. веку



Водитељи: Јована Гргуревић и Катарина Корша

Детаљније...
 
Како су Американци сакрили документа о злочинима над Србима Штампај Пошаљи
Субота, 20 октобар 2018
15:30 20.10.2018 | Тања Трикић | Интервјуи

Зацементирану представу да су Срби једини кривци у грађанском рату у Босни и Херцеговини могло би да разбије формирање нечег сличног Расeловом суду који се бавио ратом у Вијетнаму, оцењује бивши шеф дипломатије СРЈ Владислав Јовановић, поводом чињенице да су документи који су помињали српске жртве волшебно нестајали.

Извештај о српским жртвама у рејону Сребренице, који је 1993. сачињен и достављен Американцима, један је од оних који је вешто затурен по фиокама УН и тек је недавно лоциран. Тако се у то време радило са свим документима који су могли да колико-толико објективно прикажу рат у Босни и Херцеговини, каже бивши амбасадор Србије при Унеску Дарко Танасковић.

Извештај је направио социолог Миливоје Бата Иванишевић а те 1993. Танасковић га однео у ЦИА. Иванишевић је, објашњава амбасадор, прикупио податке о српским жртвама, превасходно цивилним, у рејону средњег Подриња, идентификујући прецизно радом на терену и жртве и починиоце.


Детаљније...
 
Зашто је ЦИА прије 25 година сакрила документ о масовним злочинима над Србима у Подрињу? Штампај Пошаљи
Недеља, 14 октобар 2018
14/10/2018 |  РТРС

Документ о масакру над више од хиљаду Срба око Сребренице из 1993. године америчка Централна обавјештајна агенција ЦИА крила је двије године, а онда га архивирала међу неважна свједочанства, пишу београдске "Вечерње новости". Лист наводи да је послије 23 године успио да у сједишту УН у Њујорку лоцира изгубљени извјештај, који је у мају 1993. године однесен у сједиште ЦИА у Ленглију и у УН.

Свједочанство настало прикупљањем података од прогнаних Срба на 25 отворених пунктова у Подрињу, већ 23 године, чувана је тајна у згради на Ист Риверу. Као званични документ УН, подведен под “Општом намјеном”, недоступан је и хашких истражитељима. Све то, након што га је донедавни амбасадор Србије при Унеску Дарко Танасковић, као специјални изасланик предсједника СР Југославије Добрице Ђосића, још ратне, 1993. године представио у сједишту ЦИА-е Ленглију. И то након што су га одбили да то учини у Бијелој кући.

Детаљније...
 
<< Почетак < Претходна страна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следећа страна > Крај >>

Резултати 8 - 14 од 196