Институт за истраживање српских страдања у XX веку

Почетна страна
На подручју општине Сребреница од 1992. до 1995. године убијено је или умрло, после стравичних тортура, 3287 Срба, То није коначан број. 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button
 

Укључите се...

Петнаестак година после завршетка рата у Босни и Херцеговини и поред дугогодишњих настојања да обухватимо све српске жртве, свесни смо да наша настојања још нису довела до потпуних резултата. 
 
Сматрамо да бисмо у вашу помоћ могли да успешније окончамо овај одговорни задатак и стога вам упућујемо позив да нам у томе помогнете.   Више...

Помозите

Позивамо Вас да уколико сте у могућности помогнете издања „Института за истраживање српских страдања“ у XX веку. 
 
За динарске и девизне уплате:
Текући рачун: 205-136879-52 
Комерцијална банка Београд
 

Сребреница је НАТО и Ватикански пројекат за уништење РС, Бата Иванишевић у „Српском св(иј)ету“ Видео Штампај Пошаљи
Четвртак, 04 март 2021
ИН4С | 04/03/2021

ИН4С | 18.7.2024.
Новинарка ИН4С-а и уредница емисије „Српски св(иј)ет“ Гордана Јанићијевић преминула је данас у 65. години усљед дуге и тешке болести.

Храбра и одважна Гордана је у 146 издања водила култну емисију и угостила многе српске великане и прегаоце у емисији на Националној телевизији ИН4С. Иза ње је остала богата каријера и допринос српском новинарству на нашим просторима. Многи не знају да је Гордана једина жена која је у вријеме ратних дешавања извјештавала са свих српских ратишта, а највише из Републике Српске Крајине. Професионална знатижеља надвладала је страх од свих опасности.

Љубав према раду, према колегама и према своме роду, била је видљива у сваком покрету и дјелу наше драге колегинице и за сав њен труд и допринос смо бескрајно захвални и поносни што смо били дио колектива у којем је радила и стварала.

Уз дубоко поштовање, породици изјављујемо најискреније саучешће, до неког новог сусрета јер – смрти нема, има само сеоба.

Миливоје Бата Иванишевић је у овој јубиларној 100. емисији коју води Гордана Јанићијевић отворио многе друге теме о којима такође има значајну документацију. Поготово о Сарајеву


„Напад је био од стране муслимана, много цивилних жртава је било. Људи су били очајни. Сами су се сналазили, бранио се ко са чим стигне и ко како може. Војни магацини муниције су били празни, јер су начелници војне милиције били муслимани и они су их испразнили за своје људе. Оружје је било по муслиманским селима, Србима није ништа остало.



Они су ноћу украли топ! Замислите полиција не може да нађе топ, а ми смо после неколико година открили да је та иста полиција организовано извукла тај топ и однела у муслиманско село“, појашњава стање у Сребреници уочи избијања и на самом почетку рата  гост „Српског св(иј)ета“ Миливоје Бата Иванишевић, оснивач Института за истраживање српских страдања у двадесетом веку.

Он је током рата и тик уз рат сакупљао податке који и данас стоје скоро неискоришћени: „Методологија мора бити перфектна. Ја сам ту методологију разрадио још осамдесетих на Пројекту „Досије културе Србије“. И евиденцију о страдању Срба у Босни и Херцеговини сам водио тако: сваки случај има свој матични број. Прва три броја је општина, следећа три село азбучним редом, а унутар села бројеви жртава. Ја сам нудио те податке, то се све налази још увек код мене, али кога контактирам сви мисле да је то надлежност неког другог. Имам и петоцифрен број имена зликоваца у Босни„.

Бата Иванишевић објашњава како је долазио до ових података:

„Када је неко село, назваћемо га „икс“ нападнуто, питам жртве ко их је тукао, ко се како понашао. То су људи који се познају, били су у истим школама, истим спортским друштвима, истим кафанама. Такав документ нема нико у овој држави„.

Више се пута обраћао надлежнима у Србији и Републици Српској, без икаквих резултата. Он је у студио донио карту спаљених српских села и побијених Срба у тим селима преведене и на енглески, затим ондашњи додатак Вечерњих новости са списком погинулих Срба на подручју Сребренице – евидентираних  – 3.287.

Говори о снимцима изморених муслимана који се приказују у јавности : „Камо среће да смо ми били у тој ситуацији – гледамо снимке живих људи. А код нас нису имали никог снимит по селима, јер су сви побијени„.

У Српском свијету на Националној ИН4С телевизији Миливоје Иванишевић, један од највећих истраживача злочина, злочинаца и жртава на простору Босне и Херцеговине, износи чињенице о манипулацији бројкама,  покушају сакривања злочинаца, Младићу, затим и о покушају НАТО да још 1995. поништи Републику Српску.

„Не смемо да дозволимо да се реч геноцид пренесе на млађе генерације и да моја унучад морају да објашњавају да се није десио геноцид.

Ми смо у стању да препознамо убице, које треба да се прекопају и склоне са тог гробља. То је данас територија Републике Српске. Нема смисла да на истом гробљу буду и убице и њихове жртве. Треба да се направи меморијалнии центар за цивилне жртве, заједнички. За све људе са тих простора, и муслимане и Србе, али морају да се поваде злочинци којима није ту место. Ја имам списак свих муслиманских злочинаца. Петоцифрен је. Ми ћемо их идентификовати.

Где су страдали ти њихови људи? Углавном у српским селима. Шта ће муслимански војник у српском селу? Па, да побије и опљачка. Српске жртве су до 85 посто страдале у својим селима, бранећи их„, каже на крају саговорник Српског св(иј)ета, који тврди да у Сребреници нијесу страдала муслиманска дјеца и жене, и да за то постоје докази. Он је додао да је чак четири пута писао предсједнику Вучићу, протестујући, када је он рекао да је у Сребреници почињен ратни злочин.

„Ни ратни злочин тамо није почињен! Сребреница је НАТО и Ватикански пројекат за уништење Републике Српске!  Све државе настале на простору бивше Југославије нису природне и нормалне, већ – НАТО државе“, закључио је Миливоје Бата Иванишевић, кога сматрају најбољим познаваоцем збивања у Сребреници.

Он је у овој јубиларној 100. емисији коју води Гордана Јанићијевић отворио многе друге теме о којима такође има значајну документацију. Поготово о Сарајеву.

AddThis Social Bookmark Button
 
< Претходни   Следећи >