|
Петак, 21 октобар 2011 |
|
петак, 21. окт 2011, 11:38 -> 13:24
Полиција у БиХ ухапсила двојицу бивших чувара логора у Сарајеву, који су осумњичени за ратне злочине над Србима. Бивши логораши задовољни, али тврде да су ухапшени најнижи у ланцу одговорности.
Припадници Aгенције за истраге и заштиту БиХ (СИПA) ухапсили су у Сарајеву Бесима Мудеризовића и Рамиза Aвдовића, који су осумњичени за ратне злочине над Србим у логорима у бившој сарајевској касарни "Виктор Бубањ" и у Централном затвору 1992. године, пише Глас Српске.
|
|
Детаљније...
|
|
Субота, 15 октобар 2011 |
|
Бањалука 15. 10. 2011. |Пресс РС
Шеф оперативног тима за траЖење несталих РС
У Поточарима сахрањивани и побијени Срби
Горан Крчмар, шеф Оперативног тима за тражење несталих РС, каже да постоје озбиљне сумње да су у Меморијалном центру у Поточарима сахрањивани Срби.
У разговору за наш лист он истиче да после открића да су лешеви сарајевских Срба годинама после рата скривани у мртвачници болнице на Кошеву, одакле су тек 2003. године превезени и покопани на гробљу у Високом, нико не сме да тврди да одатле нису пребачени у Поточаре.
- РС одавно тврди да су на гробљу у Високом сахрањивани сарајевски Срби који се воде као нестали, што је на крају и потврђено. Пошто је доказано да су у Поточарима сахрањивани и они који немају никакве везе са злочином у Сребреници и који су страдали или помрли много пре јула 1995. године, могуће је и да су у Поточарима сахрањивани и Срби - сматра Крчмар.
|
|
Детаљније...
|
|
Субота, 15 октобар 2011 |
10:11 | 14/10/2011 | Извор: СРНА
Тузлански адвокат Фарук Балијагић тврди да је бошњачки члан Предсједништва БиХ Бакир Изетбеговић, уз сталну консултацију са својим оцем Алијом, руководио опарацијом "Орао", којом је требало да буду уништени посљедњи докази злочина и тероризма над грађанима Сарајева које су у рату починили припадници терористичке групе "Шеве".
Он наводи да су ово утврдили и представници УН, предвођени Јужноафриканцем Карлом Кенингом, а да се писана наредба о операцији "Орао" и данас налази у Хашком трибуналу.
- Група Шеве чији чланови и данас живе у БиХ и ван ње, била је намијењена за терорисање Муслимана, Срба и Хрвата који нису били по укусу бошњачких владајућих политичара. Комплетну логистику Шевама пружало је тадашње Министарство полиције БиХ - истакао је Балијагић у интервјуу за сарајевску штампу.
|
|
Детаљније...
|
|
Петак, 14 октобар 2011 |
|
13. 10. 2011, 10:13 | Вести
Сарајево – Десетине лешева српских цивила убијених за време рата у Сарајеву све до проналаска 2003. године и покопа на гробљу у Високом биле су скриване у мртвачници комуналног предузећа „Покоп“, која се налази у кругу сарајевског Клиничког центра „Кошево“, пише „Прес“.
Лист, позивајући се на документоване записе које поседује, наводи да је мртвачница за време рата била претворена у гробницу за НН убијене, за које се добро зна да су Срби. У исту мртвачницу пребачено је на стотине ликвидираних српских цивила, који су у рату насумице сахрањивани по сарајевским гробљима.
|
|
Детаљније...
|
|
Петак, 14 октобар 2011 |
|
Бањалука 13. 10. 2011. | ПРЕСС РС
ДРАСТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ САВЕТА БЕЗБЕДНОСТИ УН
БиХ мека за екстремисте
У БиХ тренутно делује најмање 70 организованих екстремистичких група, у којима је активно ангажовано више од 4.000 људи! Саговорник нашег листа из Министарства безбедности БиХ открива да су милитантне групе углавном лоциране у ФБиХ и да су уско повезане с радикалним исламистичким покретима од којих су неки чак и званично забрањени од стране Савета безбедности УН.
ОБЕЋАНА ЗЕМЉА Радикални исламисти се у БиХ осећају своји на своме
Према речима наших извора, домаће обавештајно-безбедносне агенције регистровале су да је на територији БиХ и даље приметно снажно деловање четири, наводно, хуманитарне и невладине организације које су још средином 2008. од УН-ових стручњака за борбу против тероризма оцењене као изузетно опасне и тесно повезане с најрадикалнијим исламистичким покретима са Блиског истока.
|
|
Детаљније...
|
|
Среда, 12 октобар 2011 |
|
БАЊАЛУКА 12. 10. 2011 | ПРЕСС РС
РЕАКЦИЈЕ - БУРА ПОСЛЕ ДЕПОРТАЦИЈЕ АБУ ХАМЗЕ
Депортацијом Тунишанина Караја Камела бин Алија институције БиХ покушавају да прикрију злочине над Србима, оценили су јуче званичници из Републике Српске.
Шеф Клуба Срба у Дому народа Парламента БиХ Сташа Кошарац рекао је да је Бин Али, алијас Абу Хамза, који је робијао за разна кривична дела, депортацијом практично награђен за ратне услуге које је чинио Бошњацима и њиховим ратним вођама.
- „Алахови ратници", које су почетком деведесетих година 20. века у БиХ довели Алија Изетбеговић и Харис Силајџић, неће одговарати за монструозне злочине које су починили над заробљеним српским цивилима и борцима, јер то није у интересу оних који у Сарајеву и данас спроводе њихову политику - рекао је Кошарац.
|
|
Детаљније...
|
|
Понедељак, 10 октобар 2011 |
|
08. 10. 2011. 13:37h | Срна
Тужилаштво БиХ подигло је оптужницу против Фикрета Планинчића званог Таци (51), Расима Лишанчића (66) и Сеада Мензила (47) из Котор Вароши који се терете за ратни злочин против српског цивилног становништва у которварошком селу Сердари 1992. године, саопштено је из Тужилаштва БиХ.
Оптужнице против три припадника Територијалне одбране Котор Варош за напад на српске цивиле
Оптужени се терете да су као припадници Територијалне одбране Котор Варош, заједно са другим лицима, 17. септембра 1992. године учествовали у нападу на цивилно становништво српске националности у селу Сердари, које се налазило изван зоне ратних дејстава.
|
|
Детаљније...
|
|
Субота, 24 септембар 2011 |
|
Петак, 23. Септембар, 2011.| Аутор:
У кругу касарне „Адил Башић“ у Бихаћу пронађени комплетни посмртни остаци цивила и војника Војске РС
БЕОГРАД - Потврђен муслимански злочин!
Ексхумација посмртних остатака осморо српских цивила и војника Војске РС на подручју касарне „Адил Башић“ у Бихаћу, коју је обавило Посебно одељење за ратне злочине Тужилаштва БиХ, доказује ратни злочин Петог корпуса Армије БиХ, којим је командовао Атиф Дудаковић!
Против тог пензионисаног генерала војске БиХ још пре неколико година тадашњи председник и премијер РС Драган Чавић и Милорад Додик поднели су тужбу за ратне злочине, али је он и даље на слободи.
|
|
Детаљније...
|
|
Субота, 24 септембар 2011 |
|
Инфо | 17:44 | 22/09/2011 |СРНА
Представници Савеза логораша Републике Српске предали су данас државном тужиоцу Хрватске Младену Бајићу документацију на 8 500 хиљада страница о злочинима регуларне хрватске војске над српским становништвом у БиХ од 1992. до 1995. године.
"Злочин над српским становништвом почињен је у мјестима Босански Брод, Сијековац, Дервента, Козарска Дубица, Костајница, Нови Град, Купрес и Мркоњић Град", рекао је за Срну предсједник Савеза логораша РС Бранислав Дукић.
|
|
Детаљније...
|
|