|
Петак, 20 фебруар 2026 |
САРАЈЕВО, 19. ФЕБРУАРА /СРНА/ - Свједок Тужилаштва БиХ Мумин Бешић рекао је на суђењу за злочине над заробљеним српским борцима на подручју Босанске Крупе да је видио заробљенике након акције на Осмачи и тијела настрадалих.
"Било их је десет, можда и више. Једни су били у доњем вешу, једни у униформама које су имале ознаку Војске Републике Српске на раменима", присјетио се Бешић.
Бешић је рекао да су крај пута лежала два-три тијела припадника Војске Републике Српске, али да му није познато како су страдали.
Он је навео да је био командир једног од водова у Другом батаљону 511. бригаде такозване Армије БиХ и да је учествовао у акцији на Осмачи, преноси Бирн.
|
|
Детаљније...
|
|
|
Петак, 30 јануар 2026 |
Marija Taušan | 29. januara 2026 | Detektor
На суђењу за злочине на подручју Босанске Крупе, свједок Тужилаштва Босне и Херцеговине изјавио је да је оптужени Суад Несимовић пуцао у заробљенике и да су двојица остала да леже.
Сафет Аличевић казао је да је био припадник Трећег батаљона 511. бригаде, као и Несимовић. Испричао је како су у љето 1995. зачули пушкарање на Осмачи, удаљеној неколико стотина метара од Водомута, гдје су били, и како га је Несимовић позвао да оду горе.
Према његовим ријечима, затекли су припаднике Другог батаљона, који су довели десетак заробљеника и постројили их.
“Била је галама мало… Одједном се зачуо пуцањ. Пуцао је он (Несимовић) и још двојица из аутоматских пушака”, присјетио се Аличевић, додајући да је видио како се пуши из пушака.
|
|
Детаљније...
|
|
|
Четвртак, 29 јануар 2026 |
Глас Српске | 29.01.2026.
САРАЈЕВО - Свједок Тужилаштва БиХ изјавио је на суђењу за злочине над заробљеним припадницима Војске Републике Српске на подручју Босанске Крупе да је оптужени припадник такозване Армије БиХ Суад Несимовић пуцао у заробљенике и да су двојица остала да леже.
Сафет Аличевић рекао је да је био припадник Трећег батаљона 511. бригаде такозване Армије БиХ, као и Несимовић, те додао да су у љето 1995. зачули пушкарање на Осмачи, удаљеној неколико стотина метара од Водомута, гдје су били, и да га је Несимовић позвао да оду горе.
Према његовим ријечима, затекли су припаднике Другог батаљона који су довели десетак заробљеника и постројили их.
|
|
Детаљније...
|
|
|
Четвртак, 22 јануар 2026 |
СРНА | 22.01.2026.
Тужилац БиХ је данас на суђењу за злочине над заробљеним припадницима Војске Републике Српске на подручју Босанске Крупе прочитао исказ преминулог свједока који је навео да је, након акције изведене у љето 1995. године, поред групе заробљеника видио неколико мртвих војника.
Мујо Салкић испричао је у истрази да је, као припадник 511. бригаде такозване Армије БиХ, учествовао у акцији на Осмачи, послије које су ишли да претраже терен како би пронашли "непријатељске војнике".
Он је чуо да су се неки војници предали, те је отишао да скупља оружје.
"Чуо сам рафалну паљбу. Када сам изашао на пут, видио сам 10 до 15 заробљених. У непосредној близини видио сам неколико тијела како леже", наведнео је у изјави свједока.
|
|
Детаљније...
|
|
|
<< Почетак < Претходна страна 1 2 3 4 5 6 7 8 Следећа страна > Крај >>
|
| Резултати 5 - 8 од 30 |